Deskorolka:: Kupno oraz wymiana gripu...

Kupno oraz wymiana gripu...


Witam. W moim artykule opisze wam jak wymieniać grip krok po kroku. ;)
Grip bardzo łatwo jest zabrudzić. Wystarczy tylko że pośmigamy trochę czasu po mokrej nawierzchni, naniesiemy błota na papier i.... grip do wymiany! Po przyjściu do domu okaże się prawdopodobnie że grip nie nadaje się do użytku. Pasowało by się rozejrzeć za nowym papierem. Oczywiście najlepszy jest jessup. Na allegro dostaniemy go za około 20 zł. Na papierze nie należy oszczędzać... ktoś może pomyśleć ,,po co mam kupować papier na deche skoro mogę sobie nakleić zwykły papier ścierny\\". Ta osoba jest w błędzie. W przypadku naklejenia sobie papieru ściernego, po paru dniach nasze buty będą wyglądały jak szmaciaki od ruskich z targu ( trochę zboczyłem z tematu ale musiałem to uwzględnić). Gdy mamy już nowiutki jessup, nie pozostaje nam nic innego jak zerwać stary grip i nakleić nowy. Nie jest to zbyt łatwe ale każdy powinien sobie z tym poradzić. Opisze wam w punktach jak to zrobić i czego będziecie potrzebować:

Będziecie potrzebować:
- grip (to chyba oczywiste xDD)
- suchą szmatke i miseczkę z ciepłą wodą
- nóż lub jakieś inne ostre narzędznie
- troche siły, cierpliwości i zręczności

A teraz napisze wam jak zdjąć stary grip:
(aby ułatwić sobie robote można odkręcić trucki, ale to nie jest konieczne)
1# bierzemy nóż do ręki, podważamy nim 1-2 cm gripu na nosie lub tail'u.
2# robimy małe nacięcie na podważonym papierze i ciągniemy go do siebie zrywając go. Zerwanie papieru wymaga siły i czasami nieźle sie trzeba "pogimnastykować" żeby go ściągnąć.
3# gdy już ściągniemy papier bierzemy do ręki mokrą ściereczkę i oczyszczamy blat z resztek kleju.

A teraz przed wami najważniejsza czynność... a mianowicie naklejenie gripu!! Jeżeli boicie się sami nakleić grip (bo myślicie że będzie krzywo itp.), poproście o to kolęgę który już to robił lub osobę dorosłą np. tatę.
1# połóż papier na blacie w celu dopasowania. Naklejanie będzie sie zaczynać od nose'a do taila lub na odwrót (jak kto woli)
2# gdy papier leży już idealnie na desce i mamy pewność że pokrywa on cały blat, odklejamy trochę dolnej (ochronnej) warstwy papieru
3# odklejając tą warstwę dociskamy mocno i dokładnie grip do blatu (należy uważać żeby nie powstały pęcherzyki powietrza na papierze)
4# i to wszystko co należy zrobić!!!!
Pozostaje wam jeszcze przyciąć papier na bokach deski. Bierzemy nożyk i "ścinamy" nim resztę gripu która wystaje poza blat. GOTOWE!!! Życzę wam radochy z pierwszego, samodzielnie naklejonego gripu ;)

Mam nadzieję ze mój artykuł przyda się osobom które mają problemy z wymiana gripu. I pamiętajcie oczywiście o tym że nie należy malować gripu kolektorem, paprać błotem itp ;) To by było na tyle... Dziękuję i pozdrawiam..


Dodał: ciopa


Aby głosować i komentować musisz być zalogowany. Na co więc czekasz ?


xKazioxxKaziox (2010-04-06 07:41:16)
ja kupiłem papier w skate shopie. i trzyma się z pooczątku był ostry ale teraz już mniej.. raz miałem całego w błocie i innych takich po nocy wystarczy tylko strzepać suchy piasek i tyle
Chudy6511Chudy6511 (2009-04-13 21:02:14)
słabe 5
amokamok (2009-03-19 15:29:16)
6/10 po pierwsze jak masz dobrego jessupa, to po jednym zabrudzeniu można spokojnie używać dalej. po drugie nie wspomniałeś o tym że grip można wymyć. po trzecie nie opisałeś dokładnie jak się nakleja, a także odcina niepotrzebny kawałek.