Deskorolka:: Porady

Porady


Jako, że coraz więcej osób pyta mnie o różne sprawy związane z kupnem deskorolki , butów czy nie wiedzą jak dbać o deskorolkę. Postaram się tutaj odpowiedzieć na kilka pytań

1. Czy tenisówki są butami dobrymi na deskorolkę ?
- Nie. Tenisówki w ogóle nie są przystosowane do jazdy na deskorolce. Możesz ich użyć do jazda na desce ale to tylko na początku swojej kariery, kiedy jeszcze nie wiesz czy ten sport cię wciągnie.

2. Widziałem w supermarkecie deskorolkę za 60zł. Nie lepiej kupić właśnie taką niż płacić w skateshopie 300 zł ?
- Taka deskorolka z supermarketu wystarczy Ci max na tydzień lub dwa. Ja proponuje zakup na allegro kompletnej deskorolki w przedziale cenowym 100-150zł - oczywiście tylko jako pierwszą deskorolkę bo jeśli to ma być twoja kolejna to radze kupować 'firmówkę'

3. Buty mi się zdzierają ! buuuuuuuuuu!
- Buty jak inne elementy też się zużywają. Możesz trochę ten proces spowolnić smarując narażone miejsce butaprenem lub shoe goo ( to rodzaj kleju )

4. Grafika na deku mi się ściera ! A taka ładna jest .. buuuuu!
- Trudno... z tym się dużo nie zrobi. Grafika małą rolę odgrywa podczas jazdy na desce ( jak nie najmniejszą )

5. Nie mogę nauczyć się ollie ! Czytam codziennie 10 artykułów , oglądam 100 zdjęć i 1000 filmików o robieniu ollie i nic nie pomaga. Ja chyba po prostu nie nadaję się do tego sportu.
- Artykuły , filmy i zdjęcia mają ci tylko pokazać jak należy wykonywać ruch nogą ale nie zrobią tego za ciebie. Ty SAM musisz nauczyć się wykonywać ruchy potrzebne do zrobienia ollie jak i innych trików. Więc nie trać czasu na oglądanie i czytanie tylko weź deskorolkę i idź jeździ !

6. Jestem dziewczyną. Czy mogę zacząć jeździć na deskorolce ?
- Tak. Deskorolka lubi obydwie płcie tak samo :)

7. Kingpin wystaje mi po za trucki. Co mam zrobić ?
- Możesz bawić się w ścinanie go albo go zagrindować na śmierć aż sam się zrówna z truckiem. Minusem tego drugiego rozwiązania jest to, że odkręcając możemy sobie zniszczyć nakrętkę.

8. Co to jest ten kingpin?
- Jest to największa śrubka w desce. Masz je dwie i znajdują się w truckach. Mają za zadania uczynić trucki bardziej elastycznymi.

9. Mam 18-99 lat i wydaje mi się, że jestem za stary na deskorolkę. Mogę jeszcze jeździć na desce?
- Możesz. Mieliśmy już matkę z dzieckiem,która jeździła na desce oraz 44 letniego ojca i wiele innych nie młodszych osób. Oni mogą a TY NIE ?

10. Oprócz jazdy na desce chciałbym jeździć na bmxie, snowboardzie, rolkach i w wolnych chwilach szydełkować. Czy będę mógł się czegoś w takim przypadku nauczyć ?
- Nauczysz się, ale nie jazdy na desce a tego że "Co jest od wszystkiego to jest do niczego". Wybierz sobie jeden sport i skup się na nim.

11. Tak.. szydełkowanie też sobie odpuść...

12. Mieszkam na wsi. Czy jest sens zaczynać jeździć?
- Dobrze ci znany Rodney Mullen też jeździł przez długi czas na wsi. Nie muszę chyba mówić, że na wsi zawsze jest jakiś kawałek placu gdzie da się jeździć.

12,5. Kupiłem deskę która tylko z jednej strony jest wygięte w góre. Da się na niej jeździć ?
I tak i nie. Jeśli masz możliwość zmiany tej deski na lepszą zrób to jak najszybciej. Jeśli nie masz takiej możliwości to na takiej desce raczej nie nauczysz się skakać a przynajmniej zajmie ci to dużo czasu.
13. Dzięki, ale nadal wszystkiego nie wiem. Gdzie mam szukać pomocy jak coś ?
- Wejdź na forum. Najlepiej zajrzyj do tego tematu zanim coś napiszesz - Pomoc dla początkujących
Aby głosować i komentować musisz być zalogowany. Na co więc czekasz ?


Natalia5855Natalia5855 (2014-11-29 18:58:22)
Fajny artykuł. :)
Brak avaturuDzięcioł (2013-08-31 09:37:14)
czy skejty buty są dobre na jazde na deskorolce
Brak avaturuAlex360 (2013-07-28 14:50:59)
Witam, otóż mieszkam na wsi przy głównej krajowej ulicy nr. 12 tak dobrze kminicie z lubelskiego pochodzę do jazdy służy mi "kawałek" szerokiego na 15m cementu przed domem a mimo przeciwności losu ogarnołem pare tricków mam tylko jedno pytanie z czego najlepiej skleić domową pampę pozdro
kubusiek124kubusiek124 (2013-07-28 05:08:25)
Ja mieszkam na wsi,i popylam pod aptekom,variale z chodników,flipy,i wgl.,dziewczyny przychodzą,wszyscy sie lampią :D
CookieŸCookieŸ (2013-07-13 05:57:51)
Ja popylam na wsi i mam calkiem ładny kawałek ulicy 5-6 km :D tylko już się kamienie powbijały i nie można się za szybko rozpędzić, ale nie jest źle, mam jeszcze kostkę brukową koło kościoła i dwa takie ładne chodniki. Artykuł bardzo przydatny dzięki :) Kurde gdyby nie padał deszcz to bym śmigał (o 8 rano :D). Taką zajawke załapałem, że wczoraj brzydka pogoda duży wiatr około 20 a ja idę śmigać XD- mam 12 lat :)
Brak avaturujacek88888 (2012-10-01 19:31:56)
każdy może jezidzić

1 2 3 ... 19 20